Tornado 1000
Varenummer: Tornado 1000
| Teknisk info | Tornado 1000 |
| Klimaklasse | 3L1 |
| Temperaturområde - °C | -18/-15°C |
| Undv. mål (L x D x H) | 1340 x 740 x 1962 mm |
| Køling | Ventileret |
| Afrimning | Hot gas |
| El-tilslutning, V/Hz | 230/50Hz |
| Fender | - |
| Gavl | - |
| Hylder | 2 x 6 hylder og bund |
| Døre | 1 hængslede glasdøre |
| Farve, udv., | Std. sort - farveskift kan tilkøbes |
| Farve, indv., | Std. sort - farveskift kan tilkøbes |
| Hjul/ben | Ben |
| Lys | LED belysning |
| Total Display Areal, m2 | 1,53 |
Denne enhed har en Power Unit.
Information om Power Unit:
Power Unit er en samlet kompressor enhed, der kan skiftes uden brug af tekniker. PU-enheden består af kompressor, fordamper og styringer.
- Ingen tekniker nødvendig i butikken.
- Butikken kan selv løse problemet.
- Lavere omkostninger i tilfælde af nedbrud, da al reparation foregår på centrallager.
- Enkel logistik - og i tilfælde af flere enheder kan butikken have en reserve stående på eget lager, dermed ingen NEDE tid på enheden.
| Modul type (EE) | Energy Efficiency label |
| 1000 |
|
Vi er klar til vejledning og bestilling
(+45) 56 16 10 20
Kontakt os Du kan altid kontakte os pr. mail.
Relaterede produkter